AKTUALNIE CZYTASZ

Prezent dla dziadka na Święta – jaki podarun...

Prezent dla dziadka na Święta – jaki podarunek na Gwiazdkę najbardziej go ucieszy?

podarunek-senior-gwiazdka

Choć dziadek to członek najbliższej rodziny, wybór idealnego prezentu dla niego zawsze przysparza sporych trudności. Bo jak wybrać ten idealny dla kogoś tak przywiązanego do swoich rzeczy, które często kupił dekady temu? A jeśli nawet zdecyduje się na coś nowego, będzie szukał… przedmiotu niemal identycznego z poprzednim. Co zatem wybrać, by sprawić mu radość? Zobacz nasze pomysły na prezent dla dziadka na Święta Bożego Narodzenia!

Prezent dla mistrza gry

Dawniej gry towarzyskie były znacznie bardziej popularne niż dziś. Być może Twój dziadek również jest ich miłośnikiem? Jeśli tak, doskonałym pomysłem na prezent mogą być pięknie wykonane szachy lub zdobiona talia kart, dzięki którym będzie mógł oddawać się swojemu hobby w gronie przyjaciół. Pamiętaj tylko, aby wręczyć je w gustownym, a zarazem trwałym pudełku, aby senior mógł cieszyć się Twoim podarunkiem przez długi czas.

Podarunek dla mężczyzny z klasą

Twój dziadek zawsze lubił eleganckie drobiazgi i przedmioty codziennego użytku? Klasyczny, skórzany portfel z pewnością trafi w jego gust. Ma już jeden i ani myśli go zmieniać? Być może przekona go egzemplarz z monogramem. Taki podarunek to klasa sama w sobie! A może po prostu balsam po goleniu lub woda toaletowa w przyjemnym, męskim zapachu? Na rynku coraz częściej można znaleźć kosmetyki stylizowane na dawne czasy, zarówno pod względem opakowania, jak i zapachu. Być może Twój dziadek nawet nie wiedział o tym trendzie, za to na pewno sprawisz mu ogromną przyjemność, wręczając mu taki prezent.

Co podarować zapalonemu podróżnikowi?

Twój dziadek ani myśli rezygnować z wojaży i gdy tylko nadarzy się okazja, znów wyrusza w drogę? Warto wręczyć mu prezent, który uprzyjemni te wyprawy. Dobrym pomysłem może być np. narzędzie wielofunkcyjne z ostrzami, otwieraczami i pilnikiem, które na pewno przyda się podczas wędrówek. Możesz również zdecydować się na nóż myśliwski, najlepiej z eleganckim grawerem. Inny pomysł to personalizowany dziennik podróży, w którym senior będzie mógł opisywać swoje wrażenia z wycieczek.

Coś dla wielbiciela dobrych alkoholi

Doskonale wiesz, że Twój dziadek nie odmówiłby szklaneczki dobrej whisky? Personalizowana karafka na ten trunek to idealny wybór na prezent, który doda klasy i elegancji zarówno organizowanym przez niego przyjęciom, jak i spokojnym wieczorom w domu. Inna propozycja to grawerowane szklanki, przeznaczone specjalnie do tego alkoholu. Możesz również zdecydować się na cały zestaw, zamknięty w eleganckiej, drewnianej skrzynce, najlepiej także ze spersonalizowanym grawerem.

Prezent dla złotej rączki

Dziadek-majsterkowicz to prawdziwy skarb, o czym z pewnością mogły przekonać się w dzieciństwie jego wnuki. Dlatego wesprzyj go w jego hobby i wybierz dla niego upominek, który ułatwi mu pracę w domowym warsztacie. Może dobry zestaw narzędzi albo chociaż jedno z nich, ale za to z umieszczoną na nim dedykacją? Dobrym prezentem może okazać się również coś mniej typowego, np. wypalarka do drewna. Tworzenie nowych przedmiotów znacznie ułatwi również wygodny pasek na narzędzia, dzięki czemu Twój dziadek będzie miał swój niezbędnik zawsze pod ręką.

Prezent dla seniora powinien być podyktowany jego osobowością i zainteresowaniami. Zastanów się, któremu z przedstawionych typów odpowiada Twój dziadek i skorzystaj z naszych porad, a z pewnością wybierzesz idealny podarunek na Święta dla niego!


Polecane artykuły