AKTUALNIE CZYTASZ

Prezent na Dzień Babci od dziecka – co mogą ...

Prezent na Dzień Babci od dziecka – co mogą jej podarować najmłodsi członkowie rodziny?

dzien-babci-podarunek

Chociaż to rodzice zwykle są najważniejszymi osobami w życiu dziecka, chyba każdy maluch cieszy się na wieść o wizycie u babci. Pyszne smakołyki, zabawa i bajki na dobranoc to coś, na co często mogą liczyć najmłodsi z jej strony. A Dzień Babci to doskonała okazja, by jej za to podziękować! Sprawdź, co można wręczyć seniorce w dniu jej święta, by jeszcze długo wspominała tę chwilę.

Prezent wykonany ręcznie

Laurka to chyba najpopularniejszy prezent na Dzień Babci od najmłodszych. Można ją wykonać różnymi technikami, np. wycinanek, malowania lub stemplowania. Nawet jeśli maluch jest jeszcze za mały na wykonanie konkretnego rysunku, można po prostu zachęcić go do wykonania go w nieco bardziej “abstrakcyjnym” stylu. Najważniejsze, że zrobi to samodzielnie. Sympatycznym pomysłem będzie również laurka z odciskiem ręki lub stopy ukochanego wnuczka. Do środka można wkleić zdjęcie malca, np. u babci na kolanach, a pod spodem napisać krótki wierszyk. Inna możliwość to podobny odcisk w sercu wykonanym z modeliny lub masy solnej, przy czym to drugie dzieło warto później wspólnie pomalować.

Kubek, z którego kawa zawsze lepiej smakuje!

Kubek uznawany jest powszechnie za dość sztampowy prezent. Jednak ten wręczony przez ukochanego wnuczka z pewnością będzie wyjątkowy. Można np. zakupić białe naczynie bez żadnych nadruków i pozwolić dziecku ozdobić je samodzielnie lub zdecydować się na kubek personalizowany. Ten z napisem “Kocham moją babcię” lub “Najlepsza babcia na świecie” oraz imieniem seniorki z pewnością umili jej picie ulubionego napoju. Można także zdecydować się na kubek ze zdjęciem wnuczka, na które każda babcia będzie patrzeć z przyjemnością.

Sentencje na kolorowych karteczkach

Taki prezent nieco starszy malec również może wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko dowolnie ozdobić niewielki słoik, a następnie przygotować niewielkie karteczki z życzeniami. Zamiast nich w naczyniu mogą znaleźć się również powody, dla których właśnie obdarowywana babcia jest najlepsza na świecie. Gotowanie ulubionych potraw dziecka, spacery po parku, opowiadanie pięknych bajek, a może jeszcze coś innego? Jeśli pociecha nie może przygotować takiego podarunku samodzielnie, wystarczy zamówić podobny upominek, wybierając wzór spośród dostępnych w danym sklepie oraz spisując sentencje, które mają się w nim znaleźć. Szeroki uśmiech na twarzy babci i łzy wzruszenia gwarantowane!

Występ małego artysty

Piękny podarunek na Dzień Babci nie musi być materialny. Urocza piosenka albo zadeklamowany przez malca wierszyk potrafią chwycić za serce mocniej niż nawet najbardziej wymyślny prezent. Możesz również nagrać występ dziecka i przekazać go babci na pamiątkę. Na pewno jeszcze nie raz po niego sięgnie, a może nawet pokaże go szkrabowi, gdy ten już nieco podrośnie?

Odrobina domowego komfortu

Kto z nas nie lubi czasem odprężyć się w domowym zaciszu? Po całym dniu zabawy z wnukiem seniorce również przyda się chwila odpoczynku. Dlatego dobrym prezentem może być personalizowana poduszka lub ciepły koc, np. z napisem “Ukochana babcia” oraz jej imieniem. Dodatkowo możecie wspólnie upiec pyszne ciasto i również razem je ozdobić, a następnie wręczyć babci. Miły wieczór z kawałkiem domowego wypieku to doskonały sposób na relaks z książką lub ulubionym serialem, dlatego taki podarunek na pewno zostanie doceniony.
Prezent na Dzień Babci powinien być dany prosto z serca. Z tego względu warto zachęcić malca, by choć część podarunku przygotował samodzielnie. To właśnie takie prezenty pozostają w pamięci na długo.


Polecane artykuły