AKTUALNIE CZYTASZ

Prezent na Dzień Dziadka od małego wnuczka –...

Prezent na Dzień Dziadka od małego wnuczka – pomysły na podarunek od malucha

dzien-dziadka-dziecko

Maluchy zazwyczaj wprost przepadają za wizytą u dziadka. Wspólne wyjścia na rower, łyżwy czy sanki, ciekawe historie opowiadane z przejęciem, ale też z humorem, a potem kolejny cukierek albo lody, nawet w środku zimy. Oczywiście wtedy, gdy babcia nie widzi… Dlatego w dniu jego święta dziecko na pewno z przyjemnością wręczy mu choć mały upominek. Podpowiadamy, jakie prezenty najlepiej sprawdzą się na Dzień Dziadka!

Wygoda przede wszystkim!

Niezależnie od tego, czy senior jest osobą aktywną, czy zdecydowanie preferuje spokojne popołudnia przed telewizorem lub z książką w ręku, z pewnością przynajmniej od czasu do czasu marzy o chwili odpoczynku i relaksu. Dlatego sympatycznym prezentem dla niego będzie wygodna poduszka z miłym napisem, np. “Ukochany dziadek”. Jeszcze lepiej, jeśli dodatkowo umieści się na niej jego imię, np. za pośrednictwem specjalizującej się w wykonywaniu takich prezentów firmy. A może bardziej spodobałaby mu się taca śniadaniowa, z której może korzystać w dowolnym momencie, np. przeglądając poranną gazetę czy oglądając wiadomości w telewizji? Dobrym wyborem mogą być również ciepłe i wygodne kapcie, np. z imieniem obdarowanego.

Coś od serca

Dziadków bardzo często najbardziej cieszą prezenty wykonane przez malca własnoręcznie. Poza tradycyjnymi już zdjęciami, albumami czy laurką, dziecko może np. własnoręcznie ozdobić ramkę na fotografie. Maluch może malować pędzelkiem, palcami czy przykleić gotowe elementy, wszystko zależy od tego, co akurat przyjdzie mu do głowy. Najlepiej, jeśli ukochany wnuczek dodatkowo sam podpisze swoje dzieło. Dziadek na pewno będzie zachwycony, a może nawet pokaże je malcowi, gdy ten już dorośnie i wtedy razem powspominają dawne czasy.

Pyszny, domowy napar

Gorąca, smaczna herbata najlepiej smakuje w zimowe wieczory. Dlatego dobrym pomysłem na prezent będzie zestaw herbaciany, szczególnie ten ze spersonalizowanym napisem. Jeżeli Twój maluch jest wyjątkowo kreatywny, możecie również wybrać kilka rodzajów suszu w herbaciarni, po czym spakować je do woreczka ozdobionego przez Twoją pociechę. Napis “Dla kochanego dziadka” nakreślony małą, jeszcze niewprawioną rączką oraz kilka rysunków malca z pewnością wzruszą obdarowanego w ten sposób seniora.

Klucze zawsze na miejscu

Wieszak na klucze to gadżet, który przyda się w każdym domu. Jednak ten wykonany przez rodzica i małego pomocnika z pewnością przyniesie znacznie więcej radości. Takie akcesorium do domu można wykonać np. z rolki po ręczniku papierowym, kolorowych sznurków i niewielkich haczyków. Rolkę wystarczy pomalować lub obkleić papierem, przeciągnąć przez nią sznurki, a następnie przymocować do ich końców haczyki. Nie zapomnijcie o przeciągnięciu grubego sznurka przez środek rolki, aby dziadek mógł powiesić dzieło swojego wnuczka na ścianie!

Prezent dla dziadka od malca nie musi być kosztowny. Najważniejsze, aby był wręczony z uśmiechem i szczerością. A tego maluchom na pewno nie brakuje!


Polecane artykuły